> Wyniki XVII czempionatu huculskiego w Rudawce Rymanowskiej 2017 rok

konie huculskie

Wyniki
XVIII Regionalnego Czempionatu Hodowlanego
i UŻytkowego Koni Rasy Huculskiej
Rudawka Rymanowska
25-26 sierpnia 2018

 

Komisarz Regionalnego Czempionat Konia Huculskiego:

 

W dwudniowych konkursach zaprezentowano 63 konie wystawione przez 27 ekip.

 

Wyniki

Czempionat Hodowlany:

Ogiery - ocena płytowa
Startowało 12 ogierów

Ogierki huculskie

Sędziowie:

  • Sędzia I: Andrzej Goraus - przewodniczący
  • Sędzia III: Barbara Galuba
  • Sędzia II: Paulian Peckiel
Pędziwiatr

Czempion ogierów:

PĘDZIWIATR (Prislop), nr kat. 8,
Prislop IX-81 - Plamka,
ur 29.04.2007, gn.,

Hod.: Wiesław Oleszczuk - Zamość,

Wł.:
Barbara Jakóbiec - Nowa Wieś

Wiesniak

Wiceczempion ogierów:

WIEŚNIAK (Hroby), nr kat. 6,
Ważniak-Wibracja,
ur 15.10.2007, gn.,

Hod.: Pelc Andrzej Małkowice,

Wł.: Rafał Dąbkowski - Unikowo


 

Klacze młodsze - ocena płytowa
Startowało 19 klaczy

Klacze huculskie

Sędziowie:

  1. Iwona Tomczyk-Wrona - przewodniczący
  2. Teresa Pracuch
  3. Andrzej Kosior
Omega

Czempion klaczy młodszych:

OMEGA (Ousor), nr kat. 31,
Orzeł-O - Oliwka, maść c.gn.,
ur 26.01.2011,

Hod.: Krzysztof Banasiewicz - Przemyśl,

Wł.: Stowarzyszenie Zielone Wzgórza, Jaksmanice

Loża


Wiceczempion klaczy młodszych:

LOŻA (Pietrosu), nr kat. 22,
Promień - Legia, maść gn., ur 26.02.2012,

Hod.: STadnina Koni Gładyszów,

Wł.: Kombinat Rolny Kietrz - Regietów

 

Klacze starsze - ocena płytowa
Startowały 24 klacze

Klacze huculskie

Sędziowie:

  1. Iwona Tomczyk-Wrona - przewodniczący
  2. Teresa Pracuch
  3. Mirosława Hołowacz
Leksja-O

Czempion klaczy starszych:

LEKSJA-O (Hroby), nr kat 54, Ważniak- Lemona, maść gn.,
ur 29.09.2004,

Hod. i Wł.: ZD IZ-PIB ODRZECHOWA Sp.z o.o.

Arizona


Wiceczempion klaczy starszych:

ARIZONA (PIETROSU), nr kat 41,
Paw - Armenia-W, maść sk.gn,
ur 25.03.2009,

Hod.: i Wł: Teresa Hojda - Laskowa

 

Wyniki "ŚCIEŻKI HUCULSKIEJ"
startowały 63 konie

Ścieżka huculska

Sędziowie:

Ogień

I miejsce

og. OGIEŃ (Hroby) nr kat. 9,
Puszkar-Wenus,
maść mysz.,
ur 19.04.2007,

Jeździec: Rafał Kurowski,

Hod.: Krzysztof Banasiewicz,

Wł.: Wacław Kurowski - Rzeszotary

Jubiler

II miejsce

og. JUBILER (Polan) nr kat 2,
Len-Ilza ,
maść kara., ur 04.04.2014,

Jeździec: Konrad Górowski,

Hod.: Kombinat Rolny Kietrz-Regietów,

Wł.: ZD IZ-PIB Odrzechowa Sp. z o.o.

Orka-Kur

III miejsce

kl. ORKA-KUR (Goral) nr kat. 39,
Otto - Wanta II ,
maść j.gn.,
ur 10.04.2009,

Jeździec: Marek Biernat,

Hod.: Wacław Kurowski - Rzeszotary,

Wł.: Tadeusz Biernat - Psary

 

Wyniki ogólne: Płyta plus Ścieżka huculska

Sędziowie:

Orka-Kur

I miejsce

kl. ORKA-KUR (Goral) nr kat. 39,
Otto - Wanta II ,
maść j.gn., ur 10.04.2009,

Jeździec: Marek Biernat,

Hod.: Wacław Kurowski - Rzeszotary,

Wł.: Tadeusz Biernat - Psary

Oaza-O

II miejsce

kl. OAZA-O (Goral) nr kat 26,
Weksel-O - Oda-O,
maść gn.,
ur 26.11.2011,

Jeździec: Górowski Konrad,

Hod. i Wł: ZD IZPIB Odrzechowa Sp. z o.o

Jubiler

III miejsce

og. JUBILER (Polan) nr kat 2,
Len-Ilza ,
maść kara.,
ur 04.04.2014,

Jeździec: Konrad Górowski,

hod.: Kombinat Rolny Kietrz-Regietów,

Wł.: ZD IZ-PIB Odrzechowa Sp. z o.o.

 

Wyniki "ŚCIEŻKI HUCULSKIEJ DLA DZIECI"
startowało 16 dzieci.

Scieżka huculska

Sędziowie:

Ogień

I miejsce

OGIEŃ (Hroby) nr kat. 9,
Puszkar-Wenus,
maść mysz., ur 19.04.2007,

Ekipa: Wacław Kurowski,

Zawodnik Oliwia Żołnierczyk,

Puszta z Brzezia

II miejsce

PUSZTA Z BRZEZIA (Pietrosu),
nr kat. 40, Baca - Ponowa,
maść c.gn., ur 29.03.2009,

Ekipa: Tadeusz Biernat, Zawodnik Patrycja Dąbek.

Lotek

III miejsce

LOTEK (POLAN) nr kat. 4,
Hasan z Sadyby - Lotka,
maść j.gn.,
ur 25.05.2011,

Ekipa: Tadeusz Biernat, Zawodnik Czopek Jolanta

 

Wyniki "WAŁACHY"
startowało 6 koni.

Wałachy chuculskie

Sędziowie:

Ozyr

I miejsce

OZYR (GURGUL) nr kat. 58, Puszkar-Wenus, maść mysz., ur 19.04.2007,
Hod. Wacław Turek - Kraków, Wł.: Beata Holewa

Opel-O

II miejsce

OPEL-O (GORAL) nr kat. 63, Baca - Ponowa, maść c.gn., ur 29.03.2009,
Hod. i Wł.: ZD IZ-PIB Odrzechowa Sp. z o.o.

Neron

III miejsce

NERON (HROBY) nr kat. 62, Hasan z Sadyby - Lotka, maść j.gn., ur 25.05.2011,
Hod. Józef Babiś - Jarosław, Wł.: Sebastian Kita - Podole.

 

Skoki przez przeszkody
startowało 15 koni

Skoki

Sędziowie:

I miejsce

WICHREN (nr kat. 59), Waldi - Wigilia, maść kara, ur 17.01.2009,
zawodnik: Jan Ruta , ekipa: Jan Ruta - Wólka Pracka.

II miejsce

PĘDZIWIATR (nr kat. 8),
Prislop IX-81 - Plamka, maść gn.
ur 29.04.2007,


zawodnik: Karolina Bielanin,

ekipa: Barbara jakóbiec - Nowa Wieś.

III miejsce

LOKAJ Z BACÓWKI (nr kat. 60), Puszkar-Laka, maść c.gn., ur 21.05.2007,
zawodnik: Beata Holewa, ekipa: Beata Holewa.

 

 

Konkurs zaprzęgów parokonnych:
Startowało 11 zaprzegów

Zaprzegi

Sędziowie:

  1. Konie: BAJUS, JANCZAR, powożący: Tadeusz Zygadło/ Władysław Chruszcz, stajnia: Kombinat Kietrz.

  1. Konie: PYZA, PASJONATA-O, powożący: Boruta Mariusz / Konrad Górowski, stajnia: ZD IZ-PIB Odrzechowa.

  1. Konie: GNIEWCZYNA, WRÓŻBITKA, powożący: Małgorzata Stańsko / Justyna Buksa, stajnia: Małgorzata Stańsko.

 

Do obejrzenia galerie ze zdjęciami >>>>>

 

sekretariat@odrzechowa.com.pl