Logo ZD IZ PIB Odrzechowa

ZakŁad DoŚwiadczalny Instytutu Zootechniki PIB ODRZECHOWA

ZD IZ PIB Odrzechowa jest przede wszystkim gospodarstwem rolno-hodowlanym i zajmuje się hodowlą bydła: simentalskiego, hereford, krzyżówek ras mięsnych z simentalem. W ramach hodowli zachowawczej hoduje idealnie przystosowane do trudnych górskich warunków konie huculskie, kilkanaście krów rasy polska-czerwonobiała (ZR) oraz od 2005 roku prowadzi hodowlę odtworzeniową ginącej w Polsce kozy karpackiej.

ZD IZ PIB Odrzechowa gospodaruje na malowniczych terenach położonych wzdłuż przełomu Wisłoka na południowy wschód od Rymanowa.
Zakład prowadzi szeroko pojętą działalność upowszechnieniową i doradczą hodowli bydła i koni w warunkach górskich.

Działalność Zakładu dobrze ilustruje film zrealizowany przez TVP Rzeszów w 2010r 'Hodowla z Beskidem w tle'.

Fot: M. Kościelny

 

Nauka Jazdy Konnej

Jeżeli chcesz pojeździć na koniu lub sprawić by Twoja pociecha usiadła po raz pierwszy na końskim grzbiecie, przyjedź do nas bez względu na pogodę do całorocznego ośrodka w Odrzechowej lub czynnego w czasie wakacji letnicj w Rudawce Rymanowskiej. W Odrzechowej dysponujemy krytą ujeżdżalnią!!!.

W celu umówienia terminu jazdy prosimy o kontakt z naszymi instruktorami w Odrzechowej pod nr telefonów:

  • Mariusz Boruta - 601 515 044
  • Przemysław Zając - 514 340 945

 

Łemkowskie Rajdy Konne


Z działalnością rolniczą Zakład od kilku lat powiązał działalność turystyczną. W okresie od maja do października wykorzystując konie huculskie i walory krajobrazowe organizuje kilkudniowe rajdy konne po dawnych łemkowskich szlakach Beskidu Niskiego.

Fot. K. Piotrowska

Jest to jedno z nielicznych miejsc w Polsce gdzie konno można przemierzać setki kilometrów po zupełnych bezdrożach z dala od siedzib ludzkich, podziwiając z końskiego grzbietu przepiękne krajobrazy Beskidu.


Fot. K. Piotrowska

 

Łemkowskie PrzepĘdy BydŁa


Jest to jedyne miejsce gdzie przeżyjesz niezapomniane wrażenia i przygody biorąc udział w konnym przepędzie 100-200 sztuk bydła na letnie górskie pastwiska. Tylko tu są tereny i tak duże stada, że możesz poczuć się przez kilka dni zupełnie wolnym, swobodnym człowiekiem.


Fot. K. Piotrowska

 

Łemkowskie Spacery konne, kuligi i inne atrakcje

Atrakcje konne to nie tylko jazda konna ale także przejazdżki bryczką lub wozami traperskimi i zimowe kuligi.


Fot. K. Piotrowska

 

PoŻegnanie Wakacji
z Koniem Huculskim

Zakład organizuje korzystając z naturalnego amfiteatru w Rudawce Rymanowskiej.

 

W Rudawce Rymanowskiej Zakład w ramach imprezy

PoŻegnania Wakacji
z koniem Huculskim

organizuje

Wystawy BydŁa Simentalskiego

oraz
pokazy innych gatunków zwierząt gospodarczych

 

Kursy Kowalskie

W ramach działalności popularyzatorskiej i szkoleniowej Zakład organizuje wystawy zwierząt hodowlanych w Rudawce Rymanowskiej oraz okolicznosciowo rózne kursy np kursy podkuwaczy

 

Państwo Maria (Kierownik Działu Hodowli Koni) i Władysław (Dyrektor Zakładu) Brejtowie organizatorzy Odrzechowskich atrakcji.


Fot. K. Piotrowska

 

sekretariat@odrzechowa.com.pl