XIV Krajowa Wystawa BydŁa Simentalskiego
Rudawka Rymanowska 25-26 sierpIEŃ 2018
Patronat:
- Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
- Marszałek Województwa Podkarpackiego
- Wojewoda Podkarpacki
Organizatorzy:
- Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka
- Polski Związek Hodowców Bydła Simentalskiego
Współfinasowane z:
- KOWR z Funduszy Promocji Mięsa Wołowego i Mleka
- Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Patronat medialny:
- Telewizja Polska Rzeszów
- Polskie Radio Rzeszów
- Miesięcznik TOP AGRAL POLSKA
- Miesięcznik Rolniczy Przegląd Techniczny
- Wydawnictwo APRA
- Czasopismo Hodowla i Chów Bydła"
- Czasopismo "Hodowca i Jeździec"
- Wiadomości zootechniczne
Na 14 Krajowej Wystawie Bydła Simentalskiego w Rudawce Rymanowskiej Komisja sędziowska
w składzie:
- Johan Auman - BVN Neustad - sędzia główny
- Andrea Hessner - BVN Neustad - asystent sędziego
- Roman Januszewski- PFHBiPM - asystent sędziego
nagrodzeni hodowcy bydła
dokonała oceny 105 sztuk bydła rasy simentalskiej w następujących kategoriach:
- - jałowice urodzone w okresie od 26-06-2017 do 25-08-2017 - 14 sztuk
- - jałowice urodzone w okresie od 26-02-2017 do 25-06-2017 - 15 sztuk
- - jałowice urodzone w okresie od 26-11-2016 do 25-02-2017 - 7 sztuk
- - jałowice urodzone w okresie od 26-08-2016 do 25-11-2016 - 7 sztuk
- - jałowice urodzone w okresie od 25-06-2016 do 25-08-2016 - 8 sztuk
- - krowy w I laktacji - 12 sztuk
- - krowy w II laktacji - 13 sztuk
- - krowy w III do V laktacji - 17 sztuk
- - krowy seniorki / laktacja VI i starsze/ - 8 sztuk
- - krowy mamki z cielętami użytkowane w kierunku mięsnym - 2 sztuki
- - buhaje testowe z krajowego programu oceny i selekcji buhajów simentalskich - 2 sztuki
Poza regulaminem oceny regulaminem oceny zaprezentowana została stawka cieląt rasy simentalskiej prezentowana przez dzieci.
Wykaz nagrodzonego bydŁa z tytuŁami czempionow
i wice-czempionow
(Osiągnięcie na wystawie, dane krowy, - właściciel )
jałowice urodzone w okresie od 26-06-2017 do 25-08-2017
- Czempion - jałówka Niunia PL005373863757, nr kat. 4, hodowca GR Duziak Mirosław Dub,
- Wiceczempion - jałówka Ramona PL005333284448, nr kat. 9, hodowca GR Solecka Halina Nadolany,
- Wiceczempion - jałówka Bebi 15 PL005327387520, nr kat. 18, Stadnina Koni Pępowo Sp. z o.o Gogolewo,
jałowice urodzone w okresie od 26-02-2017 do 25-06-2017
- Czempion - jałówka Lenzi PL005348571441, nr kat. 40, hodowca GR Więcław Zenon Arcelin,
- Wiceczempion - jałówka Wiola PL005373863641, nr kat. 28, hodowca GR Duziak Mirosław Dub,
- Wiceczempion - jałówka Petera 21 PL005327386769, nr kat. 30, Stadnina Koni Pępowo Sp. z o.o Gogolewo
jałowice urodzone w okresie od 26-11-2016 do 25-02-2017
- Czempion - jałówka Letti 10 PL005333342308, nr kat. 52, hodowca Stadnina Koni Pępowo Sp. z o.o., Gogolewo,
- Wiceczempion - jałówka Julita PL005381321676, nr kat. 49, hodowca Paśko Artur Glinik,
- Wiceczempion - jałówka Lolita 30 PL005333342261, nr kat. 53, Stadnina Koni Pępowo Sp. z o.o., Gogolewo.
jałowice urodzone w okresie od 26-08-2016 do 25-11-2016
- Czempion - jałówka Katt 13 PL005333340960, nr kat. 66, hodowca Stadnina Koni Pępowo Sp. z o.o. Gogolewo,
- Wiceczempion - jałówka Stiga PL005335049809, nr kat. 62, hodowca Rymarowicz Stanisław Trześniów ,
- Wiceczempion - jałówka Zajda 1 PL005261954925, nr kat. 64, hodowca Markowicz Ryszard Kosina .
jałowice urodzone w okresie od 25-06-2016 do 25-08-2016
- Czempion - jałówka Lenzi PL005348571304, nr kat. 68 , hodowca GR Więcław Zenon Arcelin,
- Wiceczempion - jałówka Amelia PL005354313448, nr kat. 71, hodowca GR Duziak Mirosław Dub,
- Wiceczempion - jałówka Biene 26 PL005390601370 , nr kat. 73 , hodowca Stadnina Koni Pępowo Sp. z o.o Gogolewo.
Krowy w I laktacji
- Czempion - krowa Birke 7 PL005401789141, nr kat. 88, hodowca Stadnina Koni Pępowo Sp. z o.o Gogolewo,
- Wiceczempion - krowa Bona PL005332576681, nr kat. 80, hodowca GR Mroczka Jerzy Nowotaniec,
- Wiceczempion - krowa Jerka PL005309698415, nr kat. 84, hodowca GR Tylka Mieczysława Tokarnia.
Krowy w II laktacji
- Czempion - krowa Jasmina PL005304631141, nr kat 99, hodowca GR Mroczka Jerzy Nowotaniec,
- Wiceczempion - krowa Kora PL005292197353, nr kat. 97, hodowca GR Wrona Jan Brzegi Dolne,
- Wiceczempion - krowa Mery PL005249201393, nr kat. 114, hodowca Buła Paweł Morawczyna.
Krowy w III do V laktacji
- Czempion - krowa Cindy PL005246114993 , nr kat. 160, Stadnina Koni Pępowo Sp. z o.o Gogolewo,
- Wiceczempion - krowa Anette 4B1/2 PL005249668127, nr kat. 125, hodowca ZDIZ PIB Sp. z o.o. Odrzechowa,
- Wiceczempion - krowa Beza PL005252658603, nr kat. 127, hodowca GR Żarów Krystyna Bandrów Narodowy
Krowy seniorki- laktacja VI i starsze
- Czempion - krowa Kama PL005275774182, nr kat. 143, hodowca GRH Bryś Daniel Korczyna,
- Wiceczempion - krowa Łątka PL005316296253, nr kat. 142, GR Wrona Jan Brzegi Dolne,
- Wiceczempion - krowa Waikiki AT239341117, nr kat. 148, hodowca Więcław Janusz Kluczewo,
Wśród krów tytuł
Suprczempion XIV Krajowej Wystawy BydŁa Simentalskiego
dostała krowa
Birke 7 PL005401789141
nr katalogowy 88, hodowli Stadnina Koni Pępowo Sp. z o.o Gogolewo
Wśród jałówek tytuł
Superczempion XIV Krajowej Wystawy BydŁa Simentalskiego
dostała jałowica
Katt 13 PL005333340960
nr katalogowy 66, Stadnina Koni Pępowo Sp. z o.o Gogolewo
Do obejrzenia galerie ze zdjęciami >>>>>