Fot: M. Kościelny

Logo ZD IZ PIB Odrzechowa

ZakŁad DoŚwiadczalny Instytutu Zootechniki PIB ODRZECHOWA

ZD IZ PIB Odrzechowa jest przede wszystkim gospodarstwem rolno-hodowlanym i zajmuje się hodowlą bydła: simentalskiego, hereford, krzyżówek ras mięsnych z simentalem. W ramach hodowli zachowawczej hoduje idealnie przystosowane do trudnych górskich warunków konie huculskie, kilkanaście krów rasy polska-czerwonobiała (ZR) oraz od 2005 roku prowadzi hodowlę odtworzeniową ginącej w Polsce kozy karpackiej.

ZD IZ PIB Odrzechowa gospodaruje na malowniczych terenach położonych wzdłuż przełomu Wisłoka na południowy wschód od Rymanowa.
Zakład prowadzi szeroko pojętą działalność upowszechnieniową i doradczą hodowli bydła i koni w warunkach górskich.

Działalność Zakładu dobrze ilustruje film zrealizowany przez TVP Rzeszów w 2010r 'Hodowla z Beskidem w tle'.

 

Nauka Jazdy Konnej

Jeżeli chcesz pojeździć na koniu lub sprawić by Twoja pociecha usiadła po raz pierwszy na końskim grzbiecie, przyjedź do nas bez względu na pogodę do całorocznego ośrodka w Odrzechowej lub czynnego w czasie wakacji letnicj w Rudawce Rymanowskiej. W Odrzechowej dysponujemy krytą ujeżdżalnią!!!.

W celu umówienia terminu jazdy prosimy o kontakt z naszymi instruktorami w Odrzechowej pod nr telefonów:

 

Łemkowskie Rajdy Konne


Z działalnością rolniczą Zakład od kilku lat powiązał działalność turystyczną. W okresie od maja do października wykorzystując konie huculskie i walory krajobrazowe organizuje kilkudniowe rajdy konne po dawnych łemkowskich szlakach Beskidu Niskiego.

Fot. K. Piotrowska

Jest to jedno z nielicznych miejsc w Polsce gdzie konno można przemierzać setki kilometrów po zupełnych bezdrożach z dala od siedzib ludzkich, podziwiając z końskiego grzbietu przepiękne krajobrazy Beskidu.


Fot. K. Piotrowska

 

Łemkowskie PrzepĘdy BydŁa


Jest to jedyne miejsce gdzie przeżyjesz niezapomniane wrażenia i przygody biorąc udział w konnym przepędzie 100-200 sztuk bydła na letnie górskie pastwiska. Tylko tu są tereny i tak duże stada, że możesz poczuć się przez kilka dni zupełnie wolnym, swobodnym człowiekiem.


Fot. K. Piotrowska

 

Łemkowskie Spacery konne, kuligi i inne atrakcje

Atrakcje konne to nie tylko jazda konna ale także przejazdżki bryczką lub wozami traperskimi i zimowe kuligi.


Fot. K. Piotrowska

 

PoŻegnanie Wakacji
z Koniem Huculskim

Zakład organizuje korzystając z naturalnego amfiteatru w Rudawce Rymanowskiej.

 

W Rudawce Rymanowskiej Zakład w ramach imprezy

PoŻegnania Wakacji
z koniem Huculskim

organizuje

Wystawy BydŁa Simentalskiego

oraz
pokazy innych gatunków zwierząt gospodarczych

 

Kursy Kowalskie

W ramach działalności popularyzatorskiej i szkoleniowej Zakład organizuje wystawy zwierząt hodowlanych w Rudawce Rymanowskiej oraz okolicznosciowo rózne kursy np kursy podkuwaczy

 

Państwo Maria (Kierownik Działu Hodowli Koni) i Władysław (Dyrektor Zakładu) Brejtowie organizatorzy Odrzechowskich atrakcji.


Fot. K. Piotrowska

 

sekretariat@odrzechowa.com.pl