XIV KrajowA WystawA BydŁa Simentalskiego

XVIII KrajowA WystawA BydŁa Simentalskiego

Rudawka Rymanowska 26-27 sierpnia 2023 roku.

 

 

Patronat:

patronat

Organizatorzy:

organizatorzy

 

Główny sponsor WXVIII Krajowej Wystawy Bydła Simentalskiego:

finansowane

Współfinasowane z:

finansowane

Patronat medialny:

patronat medialny

 

 

Na XVIII Krajowej Wystawie Bydła Simentalskiego Komisja sędziowska w składzie:

dokonała oceny prezentowanego bydła następujących kategoriach:

Razem wystawiono 55 jałowic i 45 krów oraz 4 mamki z przychówkiem

nagrody

Simentale pożegnały lato

Malownicze krajobrazy, niespotykany klimat, piękne okazy zwierząt, mnóstwo atrakcji i słoneczna (prawie) pogoda tak wyglądało XXII Pożegnaniu Wakacji w Rudawce Rymanowskiej. W ostatni weekend sierpnia hodowcy bydła simentalskiego wystawili do konkursu najpiękniejsze zwierzęta. 26 i 27 sierpnia 2023 r. odbyła się XVIII Krajowa Wystawa Bydła Simentalskiego.

Wydarzenie co roku przyciąga tłumy zwiedzających i pasjonatów zwierząt hodowlanych. Na olbrzymich łąkach nad Wisłokiem prezentują się hodowcy, producenci i dilerzy sprzętu rolniczego oraz wytwórcy żywności i rzemieślnicy. Są degustacje tradycyjnych potraw, zabawy dla dzieci i koncerty. Po raz kolejny zorganizowano również Regionalny Czempionat Konia Huculskiego wraz z Wystawą Ras Rodzimych. Wydarzenie na stałe wpisało się w ogólnopolski kalendarz imprez hodowlano-wystawienniczych. Imprezę objął patronatem m.in. minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Wybory najpiękniejszej

Oceny zwierząt dokonywała komisja pod przewodnictwem sędziego głównego Reinharda Pflegera. W roli asystenta pomagał mu Roman Januszewski. Komisja miała niezwykle trudne zadanie, ponieważ wszystkie oceniane zwierzęta prezentowały wysoki poziom. Zwierzęta rywalizowały 10 kategoriach, w których wyłoniono czempiona i dwóch wiceczempionów. Dodatkowo przyznano tytuły Supeczempionów w kategorii Jałowice rasy SM i Krowy rasy SM. W tym roku obydwie nagrody dla najlepszej jałówki jak i krowy wystawy trafiły do hodowli SK „Pępowo” Sp. zoo Pępowo. Serdecznie gratulujemy!


Nagrodzeni hodowcy bydła simentalskiego

Mali hodowcy w akcji

Stały i wyczekiwany akcent wystaw to pokaz cieliczek „Młody hodowca”. W niedzielne przedpołudnie kilkanaścioro maluchów w wieku od 4 do 12 lat zaprezentowało swoje cieliczki na ringu. Dzieci w biało-czerwonych strojach prezentowały się ze swoimi simentalskimi pupilami doskonale. Mieliśmy okazję bliżej poznać młodych hodowców i ich pasje. To była nie lada gratka i frajda dla oprowadzających jak i oglądających. Maluchy zebrały tłumy widzów i gromkie brawa oraz liczne nagrody.


Mali hodowcy

Edukacja i wymiana doświadczeń

Wystawa to święto hodowców bydła simentalskiego. Do rąk hodowców trafiły liczne wyróżnienia i puchary. Hodowcy rywalizowali o nagrody, a także wymieniali doświadczenia. Spotkaniu towarzyszyła konferencja "Wpływ wypasu krów na jakość mleka i jego przetworów". Na naszym stoisku czekali specjaliści, doradcy przeprowadzili setki rozmów z hodowcami, udzielając porad przydatnych w efektywnej produkcji mleka.
Wystawa w malowniczo położanej Rudawce Rymanowskiej w Beskidzie Niskim to doskonały sposób na pożegnanie lata. Każdy znalazł coś dla siebie, a hodowcy zdobyli uznanie i chwile wytchnienia. Tylko żal, że wakacje dobiegają już końca.

 

Wśród krów tytuł

Superczempion XVIII Krajowej Wystawy BydŁa Simentalskiego

dostała krowa

 

Ambrose 11 PL005333341318

nr katalogowy 160 hodowli: hodowli SK „Pępowo” Sp. zoo Pępowo

 

Wśród jałówek tytuł

Superczempion XVIII Krajowej Wystawy BydŁa Simentalskiego

dostała jałowica

 

Frania PL0054363 87053

nr katalogowy 54 hodowla: hodowli hodowli SK „Pępowo” Sp. zoo Pępowo

 

Szczegółowe wyniki wystawy na stronie hodowlanej >>>>>

 

Galeria

sekretariat@odrzechowa.com.pl